Olejek z kwiatów gardenii

Gardenia jasminoides

Gardenia jako roślina ma niezwykle wiele właściwości zdrowotnych. Do celów leczniczych używa się wszystkich części roślin. W fitoterapii przepisywana na receptę przede wszystkim w leczeniu stanów gorączkowych. Olejek wytwarzany z kwiatów tej rośliny ma również ciekawe właściwości.

Drogi i długotrwały proces pozyskiwania ekstraktu z gardenii sprawia, że dobrej jakości olejek jest bardzo ceniony i poszukiwany. Podobnie jak inne kwiatowe olejki jest on tak naprawdę absolutem, bo nie uzyskuje się go w procesie destylacji z parą wodną. Olejek Touch jest to rozcieńczony we frakcjonowanym oleju kokosowym absolut z kwiatów gardenii. 

W zależności od różnych metod pozyskiwania olejek może mieć zwiększone właściwości w różnych kierunkach, gdyż substancje lotne, które powstają w tym procesie mogą nieznacznie się różnić. Jednak co istotne w badaniach, a to dla wielu osób jest ważne wykazano obecność naprawdę wielu związków, które mogą pomóc w leczeniu poszczególnych chorób. Co za tym idzie wykorzystanie olejku z gardenii w tych chorobach może być pomocne, a na pewno nie zaszkodzi.

Olejek z gardenii może wykazywać właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antybakteryjne (jak większość olejków eterycznych). Również właściwości uspokajające, wyciszające, poprawiające nastrój, afrodyzjakalne. Jak większość olejków kwiatowych ma właściwości pielęgnujące skórę, może przeciwdziałać oznakom starzenia się skóry, ale także dawać wsparcie przy naruszeniach skóry. Może wspierać układ pokarmowy w różnych patologicznych stanach. Może być wsparciem dla osób z podwyższonym ciśnieniem. Podobnie jak jaśminowiec może wspierać kobiety w końcówce 3ego trymestru ciąży, ale uwaga jest niewskazany przez cały okres ciąży, a także u dzieci. Jest olejkiem, który może powodować podrażnienia skóry, dlatego zawsze rozcieńcz go przed użyciem.

SPOSOBY UŻYCIA

  • przede wszystkim na skórę w problematycznych obszarach… olejek jest rozcieńczony, na pewno jego właściwości nie będą tak silne jak czystego ekstraktu, ale w przypadku jakiejś dolegliwości częste stosowanie może przynieść spodziewane efekty
  • dla poprawy nastroju smarować nadgarstki, miejsca za uszami, w okolicy serca, kręgosłup oraz z tyłu głowy w zagłębieniu szyi (dla pobudzenia nerwu błędnego)
  • jako perfumy stosuj tam gdzie lubisz, połącz z innymi olejkami kwiatowymi lub cytrusami, aby uzyskać swój ulubiony zapach

Chcesz regularnie otrzymywać od nas informacje – wiedzę, promocję, wydarzenia? Dołącz do nas.

"
Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś...
"
Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać
Andre Liege